Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.
Pentru vizualizarea in conditii optime a forumului ortodox, proOrtodoxia, va recomandam Google Chrome care poate fi descarcat de aici.
Ultimele subiecte
» Pelerinaje la Sfantul Munte Athos
Ajutor! Boala psihica sau influente malefice? EmptySam Aug 08, 2015 11:05 am Scris de daseky30

» Clasificarea religiilor
Ajutor! Boala psihica sau influente malefice? EmptyDum Apr 05, 2015 7:32 pm Scris de clairvaux

» Intrebare pentru cei din linia intai
Ajutor! Boala psihica sau influente malefice? EmptyDum Apr 05, 2015 7:28 pm Scris de clairvaux

»  Treptele rugaciunii, vizitarea raiului din viata aceasta
Ajutor! Boala psihica sau influente malefice? EmptyDum Apr 05, 2015 7:21 pm Scris de clairvaux

» De ce nu ne putem ruga împreuna cu catolicii
Ajutor! Boala psihica sau influente malefice? EmptyDum Apr 05, 2015 6:45 pm Scris de clairvaux

» ECUMENISMUL:origini, esenta, deziderate
Ajutor! Boala psihica sau influente malefice? EmptyDum Apr 05, 2015 6:40 pm Scris de clairvaux

» În Duminica Ortodoxiei s-a lansat un nou site
Ajutor! Boala psihica sau influente malefice? EmptyMar Mar 03, 2015 9:34 am Scris de Crez

» Icoane Ortodoxe
Ajutor! Boala psihica sau influente malefice? EmptyMier Mai 14, 2014 3:41 pm Scris de Mihai Gabriel

» Magazin online Handmade TRADITII
Ajutor! Boala psihica sau influente malefice? EmptyMier Mai 14, 2014 3:39 pm Scris de Mihai Gabriel

Calendar Crestin-Ortodox
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Flux RSS


Yahoo! 
MSN 
AOL 


Statistici
Avem 210 membri înregistrati
Cel mai nou utilizator înregistrat este: Peter peter

Membrii nostri au postat un numar de 634 mesaje în 360 subiecte

Ajutor! Boala psihica sau influente malefice?

 :: Ortodoxie

In jos

Ajutor! Boala psihica sau influente malefice? Empty Ajutor! Boala psihica sau influente malefice?

Mesaj Scris de Rebecca Mar Iul 19, 2011 6:47 pm

Buna ziua! Problema me a inceput acum o luna cand am m-am indragostit de un baiat care mi-a raspuns la sentimente. Am constatat insa anumite atitudini ciudate in comportamentul sau.Manifesta admiratie fata de lucrurile macabre si deseori rosteste nume de demoni.Totusi fata de mine pare deosebit de bland si iubitor. Mentionez ca poarta o cruciulita la gat, insa mi-a marturisit ca uneori aude voci care ii spun sa-si faca rau. Ca test m-am gandit sa il duc la biserica. Nu pot sa-mi dau seama daca e vorba de teribilism sau chiar e ceva mai grav.Cum as putea sa-mi dau seama daca este atins de malefic sau altceva? Exista o rugaciune speciala in astfel de cazuri? Ce as putea sa-i cer lui Dumnezeu in acest caz ?

Rebecca
nou venit
nou venit

Numarul mesajelor : 1
Data de inscriere : 19/07/2011

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 :: Ortodoxie

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum