Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.
Pentru vizualizarea in conditii optime a forumului ortodox, proOrtodoxia, va recomandam Google Chrome care poate fi descarcat de aici.
Ultimele subiecte
» Pelerinaje la Sfantul Munte Athos
Indreptarul crestinului ortodox EmptySam Aug 08, 2015 11:05 am Scris de daseky30

» Clasificarea religiilor
Indreptarul crestinului ortodox EmptyDum Apr 05, 2015 7:32 pm Scris de clairvaux

» Intrebare pentru cei din linia intai
Indreptarul crestinului ortodox EmptyDum Apr 05, 2015 7:28 pm Scris de clairvaux

»  Treptele rugaciunii, vizitarea raiului din viata aceasta
Indreptarul crestinului ortodox EmptyDum Apr 05, 2015 7:21 pm Scris de clairvaux

» De ce nu ne putem ruga împreuna cu catolicii
Indreptarul crestinului ortodox EmptyDum Apr 05, 2015 6:45 pm Scris de clairvaux

» ECUMENISMUL:origini, esenta, deziderate
Indreptarul crestinului ortodox EmptyDum Apr 05, 2015 6:40 pm Scris de clairvaux

» În Duminica Ortodoxiei s-a lansat un nou site
Indreptarul crestinului ortodox EmptyMar Mar 03, 2015 9:34 am Scris de Crez

» Icoane Ortodoxe
Indreptarul crestinului ortodox EmptyMier Mai 14, 2014 3:41 pm Scris de Mihai Gabriel

» Magazin online Handmade TRADITII
Indreptarul crestinului ortodox EmptyMier Mai 14, 2014 3:39 pm Scris de Mihai Gabriel

Calendar Crestin-Ortodox
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Flux RSS


Yahoo! 
MSN 
AOL 


Statistici
Avem 210 membri înregistrati
Cel mai nou utilizator înregistrat este: Peter peter

Membrii nostri au postat un numar de 634 mesaje în 360 subiecte

Indreptarul crestinului ortodox

 :: Carti

In jos

Indreptarul crestinului ortodox Empty Indreptarul crestinului ortodox

Mesaj Scris de Eugen-Ionut Mier Sept 03, 2008 4:22 pm

Indreptarul crestinului ortodox Indreptarul_crestinului_ortodox
"Omul care nu are intrebari se afla in stare de amortire sufleteasca. In masura in care suntem sinceri cu noi insine recunoastem ca avem neclaritati si intrebari la care nu am aflat raspunsurile - si poate ca nici nu ne-am ostenit sa le aflam... Acest Indreptar este o adevarata comoara duhovniceasca pentru noi toti cei care vor sa afle mai multe lucruri elementare din viata crestina. Despre teme precum Sfintele Taina, despre lupta cu patimile, despre judecata, despre moarte s-a mai scris si se va mai scrie. Scrierea de fata pune laolalta idei esentiale, care pot lamuri cititorii cu privire la o paleta larga de subiecte..."

Mai multe detalii aici.
Eugen-Ionut
Eugen-Ionut
Webmaster
Webmaster

masculin Numarul mesajelor : 15
Varsta : 36
Job : student
Data de inscriere : 02/09/2008

http://eugen-ionut.blogspot.com

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 :: Carti

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum