Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.
Pentru vizualizarea in conditii optime a forumului ortodox, proOrtodoxia, va recomandam Google Chrome care poate fi descarcat de aici.
Ultimele subiecte
» Pelerinaje la Sfantul Munte Athos
Codul de bare 666 intr-o viziune neortodoxa,dar ortho EmptySam Aug 08, 2015 11:05 am Scris de daseky30

» Clasificarea religiilor
Codul de bare 666 intr-o viziune neortodoxa,dar ortho EmptyDum Apr 05, 2015 7:32 pm Scris de clairvaux

» Intrebare pentru cei din linia intai
Codul de bare 666 intr-o viziune neortodoxa,dar ortho EmptyDum Apr 05, 2015 7:28 pm Scris de clairvaux

»  Treptele rugaciunii, vizitarea raiului din viata aceasta
Codul de bare 666 intr-o viziune neortodoxa,dar ortho EmptyDum Apr 05, 2015 7:21 pm Scris de clairvaux

» De ce nu ne putem ruga împreuna cu catolicii
Codul de bare 666 intr-o viziune neortodoxa,dar ortho EmptyDum Apr 05, 2015 6:45 pm Scris de clairvaux

» ECUMENISMUL:origini, esenta, deziderate
Codul de bare 666 intr-o viziune neortodoxa,dar ortho EmptyDum Apr 05, 2015 6:40 pm Scris de clairvaux

» În Duminica Ortodoxiei s-a lansat un nou site
Codul de bare 666 intr-o viziune neortodoxa,dar ortho EmptyMar Mar 03, 2015 9:34 am Scris de Crez

» Icoane Ortodoxe
Codul de bare 666 intr-o viziune neortodoxa,dar ortho EmptyMier Mai 14, 2014 3:41 pm Scris de Mihai Gabriel

» Magazin online Handmade TRADITII
Codul de bare 666 intr-o viziune neortodoxa,dar ortho EmptyMier Mai 14, 2014 3:39 pm Scris de Mihai Gabriel

Calendar Crestin-Ortodox
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 


Rechercher Cautare avansata

Flux RSS


Yahoo! 
MSN 
AOL 


Statistici
Avem 210 membri înregistrati
Cel mai nou utilizator înregistrat este: Peter peter

Membrii nostri au postat un numar de 634 mesaje în 360 subiecte

Codul de bare 666 intr-o viziune neortodoxa,dar ortho

2 participan?i

In jos

Codul de bare 666 intr-o viziune neortodoxa,dar ortho Empty Codul de bare 666 intr-o viziune neortodoxa,dar ortho

Mesaj Scris de Admin Sam Ian 31, 2009 11:18 pm

Comentariu primit de la un cititor al blog-ului ProOrtodoxia

Se ia totul ca o masura de securitate si ca o gluma…
Ma numesc D. P. si am 51 de ani de profesie fizician. In perioada 1992 - 2001 am lucrat la implementarea sistemului de cod de bare in ramura ce tine de industria usoara.
Nu sunt un tip religios, mai degraba ,,liber cugetator” dar un fapt sinistru m-a cam pus pe ganduri.
Cele trei bare ,,Headere” de identificare ale oricarui cod ( cele trei linii mai lungi) reprezinta cifra 6 si sunt esentiale pentru ca orice scaner sa poata citi restul codului, reprezentat de pret, CNP etc.
Totul se datoreaza faptului ca absolut toate procesoarele, Intel, AMD, Sparc PPC, Callor etc. in instructiunile ascunse, accesarea BUS-ului se face cu cifra 666, astfel ca daca codul de bare are spre exemplu un header 888, procesorul nu poate accesa informatia respectiva.

Continuarea aici: http://proortodoxia.wordpress.com/2009/01/29/codul-de-bare-666-intr-o-viziune-neortodoxadar-ortho/
Admin
Admin
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 117
Data de inscriere : 02/09/2008

https://proortodoxia.forumgratuit.ro

Sus In jos

Codul de bare 666 intr-o viziune neortodoxa,dar ortho Empty Re: Codul de bare 666 intr-o viziune neortodoxa,dar ortho

Mesaj Scris de Milka Sam Feb 28, 2009 7:44 pm

Very Happy asta stiam si eu cu sistemul numeric 666 in care au fost create,dar multi zic k e o prostie si nu e adevarat Neutral si nu inteleg de ce,knd sunt dovezi...le-au pus asa numarul acesta ca sa le mearga struna tehnologia Very Happy

Milka
intermediar I
intermediar I

Numarul mesajelor : 34
Data de inscriere : 09/02/2009

Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum